Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Częściowe zachmurzenie

11°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Sie 2017

    Opady 18°C 10°C

  • 22 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 18°C 11°C

Radio Plus Radom /39. PIELGRZYMKA RADOMSKA/W drodze do Matki - Wychowawczyni

Pielgrzymka Radomska

W drodze do Matki - Wychowawczyni

08 sierpień 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Idą już trzeci, niektórzy czwarty dzień. Śpiewem wychwalają Boga i wspierają się wzajemnie. Pielgrzymi z drugiej kolumny radomskiej wytrwale kroczą na Jasną Górę.

Za pielgrzymami chłodna noc, jednak atmosfera i serca mimo to są gorące. Pielgrzymi niosą w sercach intencje, a modlitwa i poczucie wspólnoty pozwalają zapomnieć o zmęczeniu i kontuzjach. Niektórzy idą po raz pierwszy, inni na pielgrzymi szlak wybrali się po raz dwudziesty piąty. Wszyscy ze śpiewem na ustach i intencjami w sercach. Łączą ich wiara, determinacja i wygodne buty:

Idźcie i głoście - tak brzmi hasło tegorocznej pielgrzymki. Pątnicy podkreślają, że głoszenie nie skończy się na Jasnej Górze. Chwałę Bożą nieść będą do swoich domów, przyjaciół, do miejsc pracy. Czasem może być ciężko, ale nie wolno się zniechęcić. - podkreślają pielgrzymi:

Po raz pierwszy w pielgrzymce uczestniczy Jakub Dzik, który niedawno nawrócił się. Jak mówi pielgrzymka to dla niego okazja do lepszego poznania Boga:

Pątnicy z drugiej kolumny uczestniczyli dziś Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił biskup Henryk Tomasik, który przypomniał, że naszym wzorem wierności i wdzięczności Bogu powinna być Maryja - najlepsza wychowawczyni:

Po Mszy i krótkim odpoczynku pątnicy wrócili na szlak. Nad ich bezpieczeństwem czuwają funkcjonariusze porządkowi. Kamil Rutkiewicz z grupy szydłowieckiej cieszy się, że w ten sposób może służyć Bogu i ludziom:

Nieodłącznym elementem pielgrzymki jest oprawa muzyczna. Pielgrzymi chętnie włączają się w śpiew, jednak potrzebują prowadzących. Karolina Majchrzak z parafii katedralnej na pielgrzymkę idzie po raz pierwszy i nie wahała się zabrać ze sobą gitary. Czasem jest ciężko, ale warto. - przekonuje:

Pielgrzymi modlą się, śpiewają, rozważają prawdy wiary i pokonują trudności. Jednak pamiętać muszą również o jedzeniu i noclegach. Mimo - czasem - polowych warunków pielgrzymi nie narzekają. Ks. Norbert Skawiński z dekanatu szydłowieckiego wraz ze współpielgrzymującymi zachwyca się poniedziałkowym obiadem:

Pielgrzymi z drugiej kolumny radomskiej nocować będą w Sierosławicach, Dziebałtowie, Kazanowie, Wincentowie i Rudzie Malenickiej. Galerię z wtorkowego pielgrzymowania drugiej kolumny radomskiej znaleźć można tutaj.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4