Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Co było? Co będzie?

czwartek, 04 stycznia 2018 22:30 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski najbardziej zadowolony jest  z ukończenia dokumentacji technicznej na kanalizację. Rozmawialiśmy o tym, co się udało w 2017 roku i o wyzwaniach roku obecnego.

 - Dokumentacja ta to było zadanie kluczowe, dlatego że sama dyskusja na temat kanalizacji, same prośby mieszkańców i same zapewnienia władz bez dokumentacji technicznej po prosty nic nie znaczą, są zwykłą demagogią. Cieszę się bardzo, że udało mi się ukończyć tę ogromną dokumentację i rozpocząć już inwestycję - powiedział Piotr Leśnowolski. Wśród sukcesów minionego roku wójt wymienił także budowę świetlico-jadalni w Jedlni-Letnisku, trwającą rozbudowę szkoły w Natolinie, budowę targowiska w Jedlni-Letnisku, czy modernizację stadionu w Kolonce. Rok 2018 ma przebiec pod znakiem kontynuacji zadań inwestycyjnych. Priorytetowa jest oczywiście kanalizacja, a ta, jak zauważył wójt, pociąga za sobą budowę dróg i oświetlenia.

Wójt Piotr Leśnowolski odniósł się także do listy zadań drogowych, które mają być dofinansowane w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera pod koniec grudnia zatwierdził taką listę. Dofinansowanie uzyska 48 wniosków zarekomendowanych przez wojewodę mazowieckiego. Wniosek gminy Jedlnia-Letnisko - Przebudowa drogi gminnej w obrębie Groszowice zajął 54. miejsce. - Tam są takie mocne obwarowania i punktacja zależy od tego, jakiej klasy jest to droga, jakie odcinki łączy. Największą punktację ma droga, która łączy drogę krajową z krajową, krajową z wojewódzką, a więc od tego najwyższego stopnia - powiedział włodarz gminy. Wójt Leśnowolski zadeklarował, że inwestycja ta będzie zgłaszana do programu za rok, ale już w tym roku zostanie rozpoczęta.