Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Będą pieniądze na termomodernizacje

wtorek, 13 marca 2018 16:29 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Program rządowy dla Opoczna, list intencyjny marszałków województw oraz sportowe podsumowanie roku – to tylko niektóre tematy kolejnej audycji Gmina Opoczno na Fali.

W Opocznie marszałkowie województw łódzkiego i świętokrzyskiego podpisali list intencyjny w sprawie współpracy. Jak podkreśla Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, głównym celem podpisanego listu intencyjnego jest zabieganie o elektryfikację linii kolejowej 25.

Póki co na elektryfikację linii 25 na terenie województwa świętokrzyskiego nie ma pieniędzy. Znalazły się jednak one na inwestycję na odcinku Tomaszów – Opoczno, podkreśla Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Elektryfikacja linii 25 i połączenia jej z Centralną Magistralą Kolejową to dla Opoczna ogromna szansa na dalszy rozwój, uważa burmistrz Opoczna Rafał Kądziela.

List intencyjny w sprawie współpracy samorządów oprócz marszałków podpisali również wicemarszałkowie Artur Bagieński i Jan Maćkowiak.

 

Opoczno włączone zostanie do pilotażowego programu rządowego, dzięki któremu na termomodernizacje budynków jednorodzinnych i wymianę pieców mogą liczyć najubożsi mieszkańcy gminy, mówi Anna Zięba, wiceburmistrz Opoczna.

Jak wyjaśnia wiceburmistrz, wcześniej z programów termomodernizacyjnych mogły skorzystać także inne grupy odbiorców.

Czyli najuboższe osoby mieszkające w domach jednorodzinnych. Jak szacuje urząd, program w ciągu trzech lat może objąć nawet 900 gospodarstw na terenie gminy. Rząd liczy, że dzięki tym działaniom poprawi się jakość powietrza w najbardziej zanieczyszczonych miastach kraju, do których zaliczane jest także Opoczno.

 

Gmina Opoczno podsumowała sportowy rok. Uroczysta gala przeprowadzona została w opoczyńskim domu kultury. Jak podkreślił burmistrz Opoczna Rafał Kądziela, jest ona przede wszystkim okazją do dostrzeżenia sportowej działalności zawodników i nagrodzenia ich największych osiągnięć.

Podczas uroczystej gali Gmina Opoczno nagrodziła ponad 120 sportowców, trenerów i pasjonatów sportu.

W ubiegłym roku na działalność stowarzyszeń i organizacji sportowych opoczyński samorząd wydał ponad pół miliona złotych.

 

W Sopocie zakończyły się uroczystości pogrzebowe Mariana Podgórecznego -Żbika-, ostatniego żołnierza Doliniaków, którzy związani byli z ziemią opoczyńską. Tomasz Łuczkowski, sekretarz gminy Opoczno.