Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

Audycje Radiowe

Co słychać w Przytyku

piątek, 27 lipca 2018 16:55 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

O stratach w rolnictwie spowodowanych suszą, prowadzonych inwestycjach i filmowych propozycjach rozmawialiśmy z Dariuszem Wołczyńskim wójtem gminy Przytyk.

- W związku ze stratami spowodowanymi suszą, komisja odwiedziła 70 gospodarstw, trwa teraz procedura składania odpowiednich dokumentów, które zostaną przesłane do wojewody mazowieckiego. Liczymy na wsparcie finansowe - mówił Dariusz Wołczyński wójt gminy Przytyk.

Nasz gość informował także, że prace na przytyckim rynku widocznie przyśpieszyły. - Nad pięknem naszego centrum pracuje obecnie kilka ekip. Montowane są fontanny i myślę, że za dwa, trzy tygodnie mieszkańcy będą mogli podziwiać efekt tych prac - dodaje wójt Wołczyński.

Ponadto trwają prace przy przebudowie dorgi wojewódzkiej 740 w miejscowości Oblas. Powstanie tam także ciąg pieszo-rowerowy. Prace zakończą się w połowie listopada. 

Dariusz Wołczyński zaprasza na kolejne seanse filmowe, które odbywają się na miejscowym stadionie. W czasie lata działa przytyckie kino na trawie. Inicjatywa zainaugurowana była w 2014 roku. - Kino na trawie cieszy się coraz większą popularnością. Przychodzą nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale także gmin sąsiednich - zauważa wójt Przytyka. Seanse odbywają się o godz. 21:00. Najbliższy seans 3 sierpnia, wyświetlony będzie „Generał Nil”, 10 sierpnia – „Między nami wampirami”, a 24 sierpnia – „Miasto 44”. - Zarówno "Generał Nil, jak też "Miasto 44" to propozycja z racji na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten sposób chcemy uczcić tę rocznicę - dodaje wójt. Posluchaj całej rozmowy...

Foto: Urząd Gminy w Przytyku