Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni, opat
Dziś jest: Niedziela, 17 stycznia 2021

Audycje Radiowe

Bez głosu mieszkańców gminy Wieniawa?

wtorek, 13 listopada 2018 14:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Jako samorząd, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na przedstawione wnioski pomimo, że propozycje zawarte w tych dokumentach zostały poparte znaczną ilością podpisów mieszkańców, głównie Jabłonicy i Zawad - mówi Krzysztof Sobczak, wójt gminy Wieniawa w powiecie przysuskim. 14 listopada o godz. 11.00 odbędzie się już trzecie spotkanie w sprawie S12. Miejscem wydarzenia będzie hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej w Wieniawie.

- Z pewnym rozgoryczeniem przyjąłem informację, z której wynika, że nie zostały uwzględnione nasze prośby i sugestie przekazane zarówno do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, jaki i do firmy Multiconsult Polska S.A - mówił wójt Krzysztof Sobczak, który był gościem Radia Plus Radom.

Krzysztof Sobczak dodał, że nie zostały uwzględnione jakiekolwiek czynności ze strony projektantów w zakresie zmiany przebiegu wariantów niebieskiego i czerwonego. - Sprowadza to niestety organizowane spotkania do fasadowych zebrań, które muszą się odbyć, bo tak wynika z przepisów prawa, natomiast głos mieszkańców i samorządu zupełnie się w tej kwestii nie liczy - nie kryje rozgoryczenia wójt Sobczak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: