Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Audycje Radiowe

Wolanowska priorytetem Radomia?

środa, 13 marca 2019 11:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Władze Radomia starają się o środki na remont ulicy Wolanowskiej, która jest niechlubną wizytówką przy wjeździe do miasta od strony zachodniej. Wiceprezydent Konrad Frysztak liczy na rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku. Natomiast 25 marca rozpocznie się proces łączenia wiaduktu wzdłuż Wojska Polskiego. W tym celu zostanie wyłączona trakcja kolejowa.

Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak był gościem audycji Bilans Dnia. Rozmawialiśmy z nim o planowanym remoncie ulicy Wolanowskiej. - Nieduży odcinek, ale zakres prac będzie ogromny. Mamy gotowy projekt inwestycji. Staramy się o środki na ten cel i chcemy w tym roku rozpocząć prace. To nie jest najlepsza wizytówka naszego miasta, ale podobnie było z ulicą Wojska Polskiego - powiedział wiceprezydent Radomia.

Konrad Frysztak poinformował, że w nocy z 25 na 26 marca nastąpi wyłączenie trakcji kolejowej w pobliżu budowanego wiaduktu na Wojska Polskiego. - Przez kilka następnych dni rozpocznie się proces łączenia obu stron wiaduktu. Mam zapewnienie, że na przełomie czerwca i lipca inwestycja zostanie częściowego odebrana i tym samym puścimy ruch na jednej nitce - zadeklarował gość Bilansu Dnia.

Z Konradem Frysztakiem rozmawialiśmy także o jego ewentualnym starcie w wyborach parlamentarnych. - Kiedyś powiedziałem, że marzy mi się kariera polityczna. Marzy mi się taka możliwość wpływania na dobre decyzje dla naszego miasta. I warto mieć takiego reprezentanta, by wspierać miasto w pozyskiwaniu rządowych środków. Mam nadzieję, że te marzenia się zrealizują - powiedział Konrad Frysztak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: