Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Łukasz Podlewski: a jednak będą podwyżki

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Mówiliśmy o tym od wielu miesięcy, dzisiaj prezes nie wykluczył, że mogą być podwyżki za ciepło - powiedział Łukasz Podlewski, radny PiS w Radzie Miejskiej w Radomiu. Z naszym gościem rozmawialiśmy o dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, podczas której przedstawiono plany inwestycyjne Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radpec.

Głównym celem projektu jest przystosowanie firmy do wymogów wynikających z przepisów unijnych związanych z emisjami gazów i pyłów do powietrza. Radpec planuje to zrealizować do końca grudnia 2022 roku. Środki na te cele mają pochodzić z funduszy własnych, jak również z kredytu komercyjnego. Radpec nie ukrywa, że chce uzyskać środki ze źródeł związanych z programami organizowanymi przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

- Nikt za darmo pieniędzy nam nie da. Każdą pożyczkę trzeba będzie spłacić. A to oznaczać będzie podwyżki za ciepło - powiedział radny Łukasz Podlewski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o zdjęciu ponad 1,2 mln zł z programu Life, jak również o budownictwie w Radomiu. Radni przyjęli uchwałę dotyczącą sporządzenia miejscowego planu „Kozia Góra – Północ” obejmującego tereny zlokalizowane w rejonie ulic: Przytyckiej, Kieleckiej, Topiel. Ten obszar zajmuje powierzchnię ok. 30 ha. Niebawem będzie można tan budować domy. Z radnym Łukaszem Podlewskim rozmawiał Radosław Mizera: