Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Problemy iłżeckiego szpitala

środa, 15 maj 2019 13:54 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Zadłużenie wymagalne szpitala w Iłży to 1,5 mln złotych. Z kolei lecznica Pionkach przystąpiła do opracowania programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy pawilonu chirurgicznego przy ulicy Niepodległości.

Zagrożona była bieżąca działalność szpitala w Iłży. Od połowy ubiegłego roku nie były płacone rachunki. Dlatego zarząd powiatu radomskiego był zmuszony do przekazania pożyczki dla lecznicy w wysokości 1 mln złotych. Jak poinformował wicestarosta Roman Frąk, zadłużenie szpitala z tytułu niezapłaconych faktur to ok. 1,5 mln złotych. - Obowiązki dyrektora lecznicy pełni obecnie Marzena Barwicka. To osoba, która ma doświadczenie w służbie zdrowia i prawnicze wykształcenie - mówi Roman Frąk. Marzena Barwicka zastąpiła na tym stanowisku odwołaną przez zarząd powiatu radomskiego Dorotę Kwietniewską. Pisaliśmy o tym TU:

Wicestarosta radomski Roman Frąk poinformował również, że zarząd powiatu zlecił opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla szpitala w Pionkach. - Rezygnujemy z budowy szpitala przy ulicy Harcerskiej. Inwestycja zostanie przeniesiona na ulicę Niepodległości. Będzie to podstawa dla opracowania dokumentacji technicznej. Jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetarg na prace w ramach zadania "zaprojektuj i buduj". Liczymy, że oddział chirurgii ruszy w październiku 2020 roku - powiedział wicestarosta radomski.

Dodajmy, że dyrekcja pionkowskiego szpitala wraz zarządem powiatu radomskiego złożyła wniosek do premiera o przekazanie z rezerwy budżetu państwa 6 mln złotych na zakup sprzętu medycznego. Złożono również wniosek do władz Mazowsza na zakup ambulansu medycznego i pojazdu transportowego.

Z wicestarostą radomskim Romanem Frąkiem rozmawiał Radosław Mizera: