Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Prezydent Radomia: potrzebne są zmiany w systemie stypendialnym

poniedziałek, 20 maj 2019 15:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zapowiedział zmiany w systemie stypendialnym dla klubów sportowych w mieście. - Na większe środki będą mogli liczyć sportowcy, którzy osiągają wyniki - powiedział prezydent Witkowski, który był gościem Bilansu Dnia. Według niego podstawa stypendium nie powinna być waloryzowana zgodnie z najniższą krajową.

Rocznie na stypendia sportowe gmina Radom przeznacza około 6,5 mln złotych. - Na pewno będę chciał odświeżyć tę uchwałę, nad którą pracuje komisja edukacji i sportu rady miejskiej. Nie będę nic więcej mówił w tym temacie. Jedno jest pewno. Tutaj potrzebny jest pewien kompromis. Dzisiaj musimy odpowiedzieć na pytania, za co i ile płacimy - powiedział prezydent Witkowski. Dodał, że część środków powinna trafiać do klubów, a nie tylko samych sportowców.

Nasz rozmówca dodał, że w najbliższy piątek weźmie udział w spotkaniu w Polskim Związku Piłki Nożnej. Celem będzie omówienie przygotowań Radomiaka do gry w pierwszej lidze. - Czekamy na pierwszy mecz na tym poziomie rozgrywek. Wywalczyliśmy awans. Będziemy bardziej rozpoznawalni na arenie krajowej. Teraz musimy się przygotować do występów za zapleczu ekstraklasy. Piłkarze będą rozgrywać swoje mecze przy Narutowicza. We wrześniu 2020 roku już na stadionie przy Struga - powiedział Radosław Witkowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: