Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

Bilans Dnia

Prezydent Radomia odpłaci radnym tym samym?

wtorek, 25 czerwca 2019 14:43 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Jeśli w przyszłym roku Rada Miejska wystąpi z wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania mnie z urzędu, to ja również wystąpię z podobną inicjatywą wobec radnych. Taką deklarację złożył prezydent Radomia Radosław Witkowski, który był gościem Bilansu Dnia.

Przypomnijmy, że 16 radnych PiS zagłosowało w poniedziałek przeciwko wotum zaufania dla Radosława Witkowskiego, a 11 osób było za. Jeśli w przyszłym roku sytuacja się powtórzy, rada może podjąć uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum o odwołaniu prezydenta. - Zbyt długo jestem politykiem, wiele już widziałem i taką decyzję przewidziałem już w listopadzie ubiegłego roku, kiedy wygrałem wybory samorządowe. Jeśli radni w 2020 zdecydują się na wykorzystanie zapisu prawnego o referendum, to ja również uczynię to samo w stosunku samych radnych. Dotyczy to wszystkich radnych - powiedział prezydent Witkowski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o zmianach dotyczących zasad przyznawania stypendiów sportowych. Projekt uchwały, który przyjęli radni, został opracowany m.in. w oparciu o wnioski płynące z klubów sportowych i był konsultowany z Radą Sportu. - System stypendialny nie był zmieniany już od wielu lat i niektóre zapisy uchwały wymagały korekty. Na przykład w grach zespołowych wysokość stypendiów była taka sama już od niemal 10 lat. W tym czasie rosły natomiast kwoty stypendiów wypłacanych medalistom w dyscyplinach indywidualnych. Stąd decyzja o zwiększeniu kwot dla zawodników radomskich drużyn ligowych - tłumaczył Radosław Witkowski z którym rozmawiał Radosław Mizera: