Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Śmierć na pasach

środa, 18 września 2019 17:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Piesi najczęściej giną na przejściach dla pieszych, gdzie powinni czuć się najbardziej bezpiecznie - mówił w "Bilansie Dnia" sierżant sztabowy Marcin Sawicki z mazowieckiej drogówki. O bezpieczeństwie rozmawialiśmy w środę, 18 września.

Od początku tego roku w Radomiu i powiecie zginęło 6 pieszych, 68 osób zostało rannych, w sumie doszło do 72 wypadków z udziałem pieszych. - To jest o sześć osób za dużo, to są tragedie tych osób, ich bliskich, ale też sprawców tych zdarzeń. Te osoby piesze, nie maja żadnych szans z pojazdem. Jeśli przeżyją, często taki wypadek kończy się ich kalectwem – mówi sierżant sztabowy Marcin Sawicki. Dodaje, że wiele zależy od przyzwyczajeń kierowców, od ich mentalności. Kierowcy wciąż nie są świadomi tego, że nie są na drodze sami. Wielu kierowców traktuje drogę egoistycznie, jako swoją własność. Często jeden kierowca zatrzymuje się przed przejściem, a drugi to lekceważy. Niestety wielokrotnie brakuje także reakcji pasażerów, którzy powinni zwracać uwagę, upominać – zauważa gość „Bilansu Dnia”.

Przypominamy trwa Tydzień Zrównoważonego Transportu, w niedzielę obchodzony będzie Dzień Bez Samochodu. - Chodzi o zachęcanie kierowców do pozostawienia samochodów w garażu, na parkingu, korzystania z komunikacji publicznej. To jest i bardziej ekologiczne, ale na pewno bezpieczne – podkreśla sierżant sztabowy Marcin Sawicki. Posłuchaj całego wywiadu. Rozmawiała Magda Gliszczyńska

Zapraszamy do nas: