Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Bilans Dnia

Radni PiS chcą usiąść z prezydentem do jednego stołu

wtorek, 01 października 2019 17:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Wniosek o podwyżkach dla pracowników MOPS-u to nie jest zagrywka polityczna – mówi Kinga Bogusz przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu, która była gościem Bilansu Dnia we wtorek, 1 października.

W poniedziałek, 30 września obradowali radomscy radni. Przewodnicząca Rady Miejskiej komentowała i wyjaśniała poszczególne uchwały oraz decyzje radnych. - Radni przegłosowali wniosek dotyczący podwyżek dla pracowników MOPS. Chcemy usiąść z prezydentem i omówić te sprawy związane z wynagrodzeniem. Pieniądze zawsze znajdują się na inwestycje, ale nie na wynagrodzenia dla pracowników. Chcemy sprawdzić, czy udałoby się wprowadzić podwyżki dla innych osób z innych instytucji miejskich. Wniosek został przyjęty. Być może prezydent uwzględni to w przyszłorocznym budżecie. Można zrezygnować z jednej inwestycji, żeby dać pieniądze ludziom. Jeśli prezydent uwzględni podwyżki w budżecie na 2020 rok, my jako radni PiS na pewno to poprzemy – przekonuje przewodnicząca Kinga Bogusz. Dodaje, że wśród potrzeb jest także remont siedziby MOPS. - Jeśli byłyby środki na ten cel, my będziemy głosować za przyjęciem stosownych uchwał w tym temacie - przekonuje Kinga Bogusz.

W „Bilansie Dnia” pytaliśmy także o „ulicę wstydu” i remont budynku po Fabryce Broni przez Agencję Rozwoju Przemysłu. - Pojawił się konflikt dotyczący ilości miejsc parkingowych. Prezydent Frysztak uważa, że jest ich zbyt mało. Zaplanowano w sumie 90 miejsc parkingowych. Ten temat pojawił się na wniosek prezydenta. Żałuję, że wcześniej o tym nie wiedziałam, ponieważ poprosiłabym na sesję przedstawicieli ARP – tłumaczy gość „Bilansu Dnia”. Z Kingą Bogusz rozmawiała Magda Gliszczyńska.