Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Bilans Dnia

Minister Suski wspomina zmarłego prof. Jana Szyszkę

środa, 09 października 2019 16:26 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Wielki znawca przyrody, patriota i człowiek oddany Polsce - tak wspomina zmarłego dzisiaj prof. Jana Szyszkę, minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego, który był gościem Bilansu Dnia.

- Był pedagogiem, wykładał na uczelni, to wielka postać. Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci prof. Szyszki - powiedział minister Marek Suski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o dzisiejszej wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w miejscowości Kozietuły w powiecie grójeckim. - Odwiedziliśmy gospodarstwo rodzinne, które przekształca się w firmę. To było spotkanie z grupą producentów. Są tam m.in. sortownia i przechowalnia owoców, w której nawet 2 lata można przetrzymywać jabłka - opowiadał Marek Suski.

Następnie premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Radomia. Szef rządu wziął udział w spotkaniu w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. W jego trakcie zostały przekazane dotacje dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach zadania publicznego 'Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych' w 2019 roku. - Do druhów trafiło ponad 9,5 mln złotych. Oni pełnią ważną funkcje społeczną, w tym patriotyczną. Pomagają nie tylko w niebezpieczeństwie, ale również przyczyniają się do krzewienia polskiej kultury - powiedział minister Suski.

Nasz gość zachęcił do wzięcia udziałów w wyborach parlamentarnych, które odbędę się w najbliższą niedzielę. - Wyborów nie wygrywa się sondażami, tylko głosowaniem przy urnach. Liczymy na głos młodych wyborców. Chcemy, by Polska była krajem bezpiecznym. Robimy wszystko, by młodzi zostawiali w kraju. W tym celu obniżyliśmy podatek PIT do poziomu 0. Stwarzamy także warunki na dobry start, również w Radomiu - przekonywał minister Marek Suski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: