Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria Klementyna Annuarita Nengapeta, dziewica i męczennica
Dziś jest: Niedziela, 29 listopada 2020

Bilans Dnia

PiS bez większości w Senacie. Komentarz marszałka Karczewskiego

poniedziałek, 14 października 2019 15:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Bez większości będzie trudniej rządzić - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który był gościem Bilansu Dnia. Po przeliczeniu głosów okazało się, że opozycja będzie miała przewagę w izbie wyższej polskiego parlamentu.

- Wygraliśmy wybory do Senatu, ale nie mamy większości. To trzeba jasno powiedzieć. Nie znamy jeszcze układu sił. Rząd będzie miał pod górkę. Jeśli Senat zostanie w rękach opozycji, to będzie trudniej. Ale damy radę - powiedział marszałek senatu, który był gościem Radia Plus Radom.

Stanisława Karczewskiego cieszy frekwencja, która wyniosła ponad 61 procent. - Przewidywałem to już w niedzielę. Bardzo mnie to ucieszyło - powiedział.

Czy po wyborach będą korekty w rządzie? - Myślę, że ich nie będzie. Jednak rozmowy będą prowadzone - poinformował marszałek Karczewski.

Polityk PiS przyznał, że jest zaskoczony liczbą mandatów, jakie ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zdobyło w okręgu radomskim. - To 6 mandatów. Nowa posłanka to Agnieszka Górska. To zaskoczenie, choć już wcześniej przewidywano, że może osiągnąć dobry wynik - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: