Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria Klementyna Annuarita Nengapeta, dziewica i męczennica
Dziś jest: Niedziela, 29 listopada 2020

Bilans Dnia

Kto zastąpi Konrada Frysztaka?

czwartek, 17 października 2019 16:28 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Wspierałem, podpowiadałem, a teraz będę rozliczał posła Konrada Frysztaka z tego, co uda mu się zrobić dla miasta – mówi Radosław Witkowski prezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia”, w czwartek 17 października.

A kto zastąpi wiceprezydenta Konrada Frysztaka, który zdobył mandat poselski? - Tego nie zdradzę – mówi prezydent Witkowski. Nie wyklucza jednak, że mogłaby to być osoba ze środowiska PiS-u. - Nie wiem. Mam kilka możliwości realizowania polityki na rzecz miasta. To na pewno będzie osoba, która będzie chciała uczyć się samorządu, będzie kreatywna i będzie tryskała energią i pomysłami – zdradza Radosław Witkowski.

Dodaje, że liczy na współpracę z parlamentarzystami ziemi radomskie Prawa i Sprawiedliwości. - Umówiliśmy się z ministrem Suskim, że po wyborach usiądziemy do takich rozmów. Jeszcze nie dzwoniłem do pana Suskiego, ale na pewno to zrobię. Liczę na to, że radomscy parlamentarzyści będą się spotykać częściej, niż w tej minionej kadencji, że to nie będzie tylko jeden raz, ale że to będą cykliczne spotkania – dodaje prezydent Radomia, który liczy także na wsparcie radomskich inwestycji i instytucji jak: szpital, amfiteatr, czy lotnisko.

Pana prezydenta pytaliśmy też o niezrealizowane inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego z poprzednich lat. Posłuchaj całej rozmowy. Rozmawiała Magdalena Gliszczyńska