Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Bilans Dnia

Jerzy Zawodnik: za brak segregacji śmieci będą kary

środa, 23 października 2019 13:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Średnio o 120 procent wzrosną opłaty za odbiór odpadów komunalnych w Radomiu. Sprawą zajmą się radni w najbliższy poniedziałek. Z szacunków magistratu wynika, że w przyszłym roku radomianie wytworzą 26 procent więcej śmieci, niż w 2019 roku.

Jerzy Zawodnik poinformował, że w 2020 roku miasto wyda na gospodarkę odpadami komunalnymi 43 mln zł. - To przede wszystkim wzrost płacy minimalnej, koszty transportu, wzrost paliwa, usług, energii i do tego koszty składowania odpadów na wysypisku - wylicza wiceprezydent miasta.

Gość Bilansu Dnia przypomniał, że zgodnie z nowymi przepisami trzeba segregować śmieci. - Jeśli ktoś tego nie czyni, zostaną nałożone kary - powiedział Jerzy Zawodnik. Przy największej stawce może to być opłata w wysokości ok. 300 złotych miesięcznie.

Jerzy Zawodnik zgodził się z opinią, że problem z segregacją śmieci występuje w zabudowie wielorodzinnej. - W tym przypadku ten problem jest największy. Musimy zwrócić większą tutaj uwagę, jak wyrzucamy śmieci i jak to robią sąsiedzi - stwierdził wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik, z którym rozmawiał Radosław Mizera: