Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Europoseł Kuźmiuk: wynik PiS szeroko komentowany w Europie

poniedziałek, 28 października 2019 12:44 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wyniki wyborów w Polsce są szeroko komentowane w europejskich kręgach - uważa poseł Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk, który był gościem Bilansu Dnia. Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości nowa Komisja Europejska pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen, będzie zdecydowanie bardziej otwarta na pozytywną współpracę z nowym polskim rządem, ponieważ premier Morawiecki ma bardzo dobre relacje z nową szefową KE.

- Podkreślam wysoką frekwencję przekraczającą 60%, co oznacza, że wybory w Polsce były prawdziwym świętem demokracji - mówi poseł Zbigniew Kuźmiuk. - Po tych wynikach wyborów w Polsce dla polityków ale także opinii publicznej w Europie Zachodniej coraz jaśniejsze staje się, że rządy Prawa i Sprawiedliwości nie są jednak tymczasowe i nie da się ich przeczekać - dodał Zbigniew Kuźmiuk.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o wpływach budżetowych z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) w 2019 roku, które przekroczą 50 mld zł (razem z udziałami jednostek samorządu terytorialnego).