Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Podwyżka za śmieci ponownie głosowana?

poniedziałek, 04 listopada 2019 16:06 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Projekt uchwały śmieciowej powinien wrócić ponownie pod obrady Rady Miejskiej w Radomiu - powiedział radny Wiesław Wędzonka, który był gościem Bilansu Dnia. Jego zdaniem brak zgody na podwyżki spowoduje, że w budżecie miasta zabraknie 20 mln złotych. - Tym samym może zabraknąć środków np. dla nauczycieli, czy na budowę nowych chodników w mieście - uważa radny Koalicji Obywatelskiej.

Wiesław Wędzonka zgodził się z opinią, że można było w ciągu ostatnich 3-4 lat wprowadzać rocznie 20-procentowe podwyżki za odbiór odpadów komunalnych. - Nie byłoby aż tak drastycznej podwyżki.

Na ostatniej sesji radni nie zgodzili się na przesunięcie trzech milionów złotych na opłacenie prac związanych z budową Radomskiego Centrum Rehabilitacji. Wykonawca zaproponował wykonanie niektórych prac szybciej niż zakładano, jednak uchwała dotycząca zmian w budżecie miasta nie spotkała się z aprobatą radnych PiS-u, którzy mają większość w Radzie Miejskiej. - Budowa centrum to dobra wiadomość dla wszystkich pacjentów, ale nie mogę zrozumieć zgody na przesunięcie tych środków - stwierdził radny KO.

- Dobrze się stało, że radni zmienili zdanie i złagodzili przepisy, że alkohol można sprzedawać w odległości 100 m od szkół, przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych a nie jak było wcześniej, że 150 metrów? - pytaliśmy dalej naszego gościa. - Nie powinno do tego dojść. Tutaj powinny być stabilne przepisy. Przecież ludzie biorą kredyty, by rozpocząć działalność gospodarczą - powiedział radny Wiesław Wędzonka, z którym rozmawiał Radosław Mizera: