Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Bilans Dnia

Poseł elekt Agnieszka Górska: Premier poznał problemy Szydłowca

wtorek, 05 listopada 2019 14:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- To była niezapowiedziana wizyta premiera Morawieckiego w Szydłowcu. Zobaczył piękno naszego miasta ale i jego problemy - powiedziała poseł-elekt Agnieszka Górska z Prawa i Sprawiedliwości, która była gościem Bilansu Dnia.

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w niedzielę we Mszy świętej w kościele św. Zygmunta, a następnie udał się na spacer ulicami Szydłowca. - Była to również okazja, by zapoznać premiera z problemami naszego miasta. Wiedział o wysokim bezrobociu w powiecie. Rozmawialiśmy o tym, jak można temu przeciwdziałać. Premier obiecał wsparcie - powiedziała Agnieszka Górska.

Po wyborach parlamentarnych poseł-elekt Agnieszka Górska zakończyła pracę w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - Mogłam dalej pracować, ale chcę całkowicie poświęcić pracy parlamentarnej. Czas w ARiMR będę wspominała jak najbardziej mile. Udało się wiele projektów zrealizować - powiedziała była kierownik biura powiatowego ARiMR w Szydłowcu.

Z chwilą zdobycia mandatu posła Agnieszka Górska musiała zrezygnować z mandatu radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego. - Z pewnością to doświadczenie będzie procentowało w Sejmie. Mam świadomość tego, że przyjdzie czas realizacji wyborczych obietnic. Jestem za tym, by powstało nowe województwo mazowieckie. Na pewno zajmiemy się tym tematem w 2020 roku - powiedziała Agnieszka Górska, która będzie chciała pracować w sejmowych komisjach ochrony środowiska, samorządu terytorialnego, nauki i spraw zagranicznych. Rozmawiał Radosław Mizera: