Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Konstanty Radziwiłł wojewodą mazowieckim?

czwartek, 07 listopada 2019 11:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Konstanty Radziwiłł zostanie wojewodą mazowieckim. Według naszych informacji, kandydatura byłego ministra zdrowia została zaakceptowana przez premiera Mateusza Morawieckiego. Dotychczasowy wojewoda Zdzisław Sipiera został wybrany posłem. Prawo nie pozwala na godzenie tych funkcji, więc musiał ustąpić ze stanowiska. Nowego wojewodę powoła wkrótce premier.

O zmianach w administracji rządowej rozmawialiśmy z Adamem Bielanem, posłem Parlamentu Europejskiego. - Nie wyciągnie Pan ode mnie żadnych informacji personalnych. Musimy poczekać jeszcze parę dni. Czy byłby to dobry kandydat? Znam Konstantego Radziwiłła, bo razem pracowaliśmy w Senacie i mam o nim jak najlepsze zdanie. Są pewne uzgodnienia, ale to wszytko należy do kompetencji premiera - powiedział Adam Bielan, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o problemach wydziału nauk medycznych na UTH w Radomiu, braku lekarzy w miejskim szpitalu oraz o roli, jaką radomianin Rafał Milczarski, prezes LOT-u odegrał przy zniesieniu wiz dla Polaków, którzy chcą wyjechać do USA.