Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Poseł Telus: Trzeba zmienić styl debaty politycznej

piątek, 15 listopada 2019 18:14 / Autor: Marcin Prejs
fot. Robert Telus
Marcin Prejs

O pierwszym posiedzeniu Sejmu IX kadencji mówił w Bilansie Dnia Poseł Robert Telus.

Opoczyński parlamentarzysta mówił w Radiu Plus Radom o przemówieniach prezydenta i marszałka seniora, które rozpoczęły posiedzenie Sejmu. W przemówieniu Andrzeja Dudy Robert Telus zwrócił przede wszystkim uwagę na potrzebę budowania wspólnoty narodowej, o której mówił prezydent. – Prezydent mówił, że mamy różne poglądy, ale żebyśmy w tej różnicy poglądów nie zatracili się. Żebyśmy umieli ze sobą merytorycznie dyskutować, żebyśmy nie obrażali siebie nawzajem – przypominał Robert Telus. Dodał jednocześnie, że jest potrzeba, aby zmienić styl debaty politycznej. – I chyba tego oczekują od nas Polacy. Czy tak będzie, nie wiem – mówił.

Robert Telus mówił także, że swoją pracę w Sejmie traktuje jako służbę dla narodu, ale w imię Boga. Dlatego przy ślubowaniu wypowiedział także formułę „Tak mi dopomóż Bóg”. – Dla mnie jest to ważne, żeby tę ważną służbę polecić Panu Bogu – mówił.

Opoczyński parlamentarzysta powiedział, że w tej kadencji Sejmu siedzi w tej samej ławie poselskiej, co ostatnio. – Poprosiłem o to samo miejsce, bo jest… blisko korytarza – mówił Robert Telus. Zmienili się za to jego koledzy z sejmowej ławy. Robert Telus siedzi między dwoma Grzegorzami: Matusiakiem i Wojciechowskim.

Poseł Telus zadeklarował współpracę z innymi parlamentarzystami z okręgu 10 i województwa łódzkiego w celu forsowania ważnych dla regionu inicjatyw. – Są pewne tematy, w których na pewno będziemy współpracować. W zeszłej kadencji był zespół do spraw S12. Myślę, że jest to jeden z ważniejszych tematów. Trzeba wspólnie pracować, żeby wybudować S12 – mówił poseł.

Robert Telus mówił także o zmarłym 10 lat temu ks. Janie Wojtanie. – Dla mnie to był szczególny człowiek, ojciec duchowy. Był człowiekiem, który mnie kształtował – wyjaśniał. Jak dodawał Robert Telus, ks. Jan Wojtan miał czas dla wszystkich. – I to jest dla mnie najważniejsza rzecz także w mojej pracy poselskiej, żeby mieć czas dla tych, którzy przychodzą do mnie i proszą o pomoc – mówił.

Posłuchaj całej rozmowy z posłem Robertem Telusem: