Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Jakub Kowalski: czas utworzyć nowe woj. mazowieckie

poniedziałek, 25 listopada 2019 12:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rok 2021 to realna data utworzenia nowego województwa mazowieckiego - uważa szef klubu PiS w Sejmiku Województwa Mazowieckiego Jakub Kowalski. Jego zdaniem, nie ma potrzeby przeprowadzania referendum w tej sprawie, bo - jak twierdzi - będzie to decyzja polityczna. Radny Kowalski będzie jedną z osób, która będzie wspomagała rząd w przygotowaniu reformy administracyjnej kraju.

Jak informuje nasz rozmówca, w przyszłym roku rozpoczną się prace nad nową reformą administracyjną kraju. - Trzeba dobrze przepracować ten czas. Zdaję sobie sprawę, że będzie ogromny opór ze strony opozycji, ale będzie to jedyna dobra decyzja, która przyczyni się do tego, że województwo będzie się rozwijało równomiernie. Będą wspomagał rząd w skutecznym przygotowaniu tej reformy – powiedział gość Bilansu Dnia.

- Nie przewidujemy przeprowadzenia referendum w tej sprawie. To będzie decyzja polityczna. Jarosław Kaczyński mówił wprost: wydzielimy Warszawę z Mazowsza. Dzisiaj nie czas pytać co sądzą o tym mieszkańcy. To ludzie, wyborcy powierzyli władzę w ręce demokratycznie wybranej większości. Dzisiaj chcemy zrealizować te obietnice. To jedyna szansa, by dofinansować biedne regiony województwa mazowieckiego - powiedział Jakub Kowalski z którym rozmawiał Radosław Mizera: