Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Bilans Dnia

Andrzej Jung: Na ten wyrok samorządy długo czekały

czwartek, 28 listopada 2019 11:41 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Jak powiedział starosta kozienicki Andrzej Jung w Bilansie Dnia 28 listopada, wyrok Trybunału Konstytucyjnego spowoduje zmianę narracji w temacie lecznictwa publicznego. Według starosty jest to jasny sygnał, że to nie samorządy odpowiadają za złą kondycję szpitali.

Andrzej Jung odniósł się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie pokrywania strat szpitali przez samorządy. - Na ten wyrok samorządu bardzo długo czekały. Wreszcie zmieni się narracja. To nie samorządy są winne złego funkcjonowania szpitali – powiedział starosta.

W listopadzie minął rok o rozpoczęcia drugiej kadencji Andrzeja Junga na stanowisku starosty kozienickiego. Do najważniejszych osiągnięć tego okresu zalicza on uzyskanie promesy na budowę mostu na Wiśle łączącego powiaty kozienicki i garwoliński. Przyszły rok to kontynuacja prac związanych z przygotowaniem dokumentacji. Natomiast jeśli chodzi o finanse powiatu w 2020 roku to został przygotowany projekt budżetu, który zakłada tyle samo przychodów co wydatków w wysokości około 61 mln złotych.

Nadchodzący rok to również wiele wydarzeń kulturalnych organizowanych przez powiat. Będą to m.in. kolejny rajd rowerowy śladami historii, dożynki powiatowe w Gniewoszowie, koncert Mazowsze w Koronie, czy obchody świąt państwowych.

W środę odbyła się sesja rady powiatu kozienickiego, na której została poruszona kwestia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie. Starosta zapowiedział budowę nowego budynku dla Ośrodka, by zapewnić jego podopiecznym odpowiednie warunki do nauki. W prowizorium budżetowym zostało już zabezpieczonych 300 tysięcy złotych na ten cel.

Z Andrzejem Jungiem rozmawiał Kamil Zapora: