Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Bilans Dnia

A. Kosztowniak: Niektóre samorządy zbyt lekko wydawały pieniądze

piątek, 29 listopada 2019 17:25 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Są samorządy, które w sposób lekki wydawały pieniądze. W momencie, kiedy przyszła dużo koniunktura i wzrost wpływów podatkowych, część samorządów pozwoliła sobie na zbyt wiele, ale też prawdą jest to, że jest część takich usług publicznych, które potrzebują większego dofinansowania – mówił Andrzej Kosztowniak poseł PiS, który był gościem „Bilansu Dnia”, w piątek 29 listopada.

W ten sposób nasz gość odniósł się do finansowych problemów wielu samorządów, które pesymistycznie patrzą w przyszłość i boją się, że nie będą wstanie finansowo sprostać pewnym wyzwaniom. Według wielu samorządowców lokalne budżety są na minusie. Samorządy rezygnują z inwestycji drogowych i ograniczają wydatki kulturalne. O sytuację obwiniają rząd. - Mądrością rządu, jak i samorządu będzie wypracowanie dobrego mechanizmu, ale też nie w sposób taki, że do samorządów wpływają większe wpływy z podatków i dysponują tymi środkami jak chcą, a jeśli ktoś nam zleca zadania, to w każdej sytuacji powinni nam dać więcej. Przyrost dochodów w samorządach musi być skutecznie dzielony – przekonuje Andrzej Kosztowniak.

Naszego gościa pytaliśmy też o emeryturę oraz podwyżki za tytoń i alkohol. Z Andrzejem Kosztowniakiem posłem PiS rozmawiała Magdalena Gliszczyńska