Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

Audycje Radiowe

Wójt Sobczak: zaskarżymy decyzję środowiskową ws. S12

wtorek, 10 grudnia 2019 15:43 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wójt gminy Wieniawa Krzysztof Sobczak nie wykluczył zaskarżenia decyzji środowiskowej w sprawie przebiegu trasy S12. Przypomnijmy, że Komisja Oceny Projektów Inwestycyjnych wskazała na wariant 2, oznaczony kolorem żółtym, jako wariant preferowany. Odbiega on od propozycji składanych przez samorządowców.

- Wszystkim nam zależy, by ta droga powstała jak najszybciej. Wariant drugi zostanie z pewnością zaskarżony. Powtórzymy scenariusz sulejowski, gdzie od 8 lat drogowcy nie mogą dojść do porozumienia z mieszkańcami i samorządem. Mimo wszystko jestem dobrej myśli i uda się osiągnąć porozumienie - powiedział wójt Krzysztof Sobczak.

Przypomnijmy, że wariant 2 oznacza, że trasa S12 zostanie poprowadzona na południe od Gielniowa, potem przetnie Przysuchę ze Skrzyńskiem. Dalej trasa będzie biegła od strony północnej Skrzynna, Wieniawy, by następnie skręcić na południe od Mniszka i Młodocina Mniejszego i podzielić na pół gminę Kowala. Dalej trasa zostanie poprowadzona blisko lasu na północ od Skaryszewa, potem przez okolice Bogusławic w kierunku Podzagajnika. S12 ominie Zwoleń od południa.

Z wójtem Krzysztofem Sobczakiem rozmawiał Jakub Szczechowski: