Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Dariusz Wójcik: Radomskie Centrum Sportu - studnia bez dna

środa, 11 grudnia 2019 17:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- To jest dziurawy worek, do którego będziemy dorzucać pieniądze. Zbliżamy się już do 200 mln zł. Ciekawy jestem skąd prezydent weźmie na to środki, ponieważ w budżecie tych pieniędzy nie ma – mówi Dariusz Wójcik szef klubu radnych PiS, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 11 grudnia.

Radni na nadzwyczajnej sesji decydują dziś, czy dołożyć pieniądze na budowę hali sportowej i stadionu w Radomiu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pieniądze na dokończenie budowy hali i stadionu przy Struga ma z emisji obligacji. Jest zgoda banku, ale żeby skorzystać z takiego finansowania Rada Miejska musi zabezpieczyć pieniądze na wykup obligacji w Wieloletniej Prognozie Finansowej Radomia.

 

Dariusz Wójcik informował także, że radni PiS-u chcą, żeby prokuratura zbadała sprawę przetargu na wyłonienie wykonawcy Radomskiego Centrum Sportu. - W najbliższym czasie poinformujemy o naszym stanowisku. To jest obecnie analizowane przez prawników. Jeśli będzie kompletna dokumentacja pewnie złożymy zawiadomienie – mówi gość „Bilansu Dnia”. Rozmawia Magdalena Gliszczyńska