Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Poseł Telus: Będę robił wszystko, aby ten oddział u nas został, ale...

czwartek, 12 grudnia 2019 18:10 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Biuro Poselskie Roberta Telusa
Marcin Prejs

Dlaczego Łódzka Kolej Aglomeracyjna, wbrew zapowiedziom, nie dotarła jeszcze do Drzewicy oraz o tym jaka jest przyszłość działającego w opoczyńskim szpitalu oddziału ginekologiczno-położniczego, mówił w Bilansie Dnia poseł Robert Telus.

Poseł Robert Telus mówił w Radiu Plus Radom, że jest za pozostawieniem oddziału położniczo-ginekologiczno-noworodkowego w opoczyńskim szpitalu. Placówka rozważa przekształcenie deficytowej porodówki na zakład opiekuńczo-leczniczy, na który jest bardzo duże zapotrzebowanie. – Robię wszystko, żeby to położnictwo ratować – mówił parlamentarzysta. Przyznał jednak, że sytuacja jest trudna i złożona. – Kobiety wolą rodzić w dużych miastach, w szpitalach które mają wyższe referencje, gdzie są bezpieczniejsze – mówił. A m.in. to wpływa na spadającą liczbę porodów w opoczyńskim szpitalu. – Kolejna sprawa jest taka, że nie mamy personelu lekarskiego, który chce u nas pracować – mówił poseł. Chodzi głównie o opoczyńskich lekarzy. – Jest szansa, że jedna pani doktor przyjdzie pracować do naszego szpitala. Sam z nią rozmawiałem. I to byłaby jakaś nadzieja, ale inni przyjeżdżają do nas z Łodzi i oni nie przywożą za sobą pacjentek – wyjaśniał. Robert Telus mówił, że potrzebna jest dyskusja na temat przyszłości szpitala. – Czy bardziej potrzebne jest położnictwo w Opocznie, czy bardziej potrzebny jest ZOL. W którą stronę powinniśmy iść? – mówił. Przyznał, że sam jest za ratowaniem położnictwa w Opocznie, ale uda się to tylko wtedy, kiedy kobiety będą chciały rodzić właśnie w Opocznie.

Opoczyński parlamentarzysta mówił również m.in. o Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zgodnie z zapowiedziami polityków PiS, w tym Roberta Telusa, jej pociągi miały w grudniu zatrzymywać się w Drzewicy, umożliwiając drzewiczanom podróż do stolicy województwa. Tak jednak się nie stanie. – Okazało się, że ŁKA nie dogadała się z PKP – przyznał poseł. Po rozmowie z marszałkiem zapewnił, że pociągi ŁKA pojawią się w Drzewicy w przyszłym roku. – PKP mówi, że od połowy roku, ale ja obiecuję, że zrobię wszystko, aby od nowego rozkładu, czyli od marca ta kolej ruszyła – mówił Robert Telus.

Posłuchaj całej rozmowy z posłem Robertem Telusem: