Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Bilans Dnia

Kinga Bogusz: piłka jest po stronie prezydenta Radomia

wtorek, 17 grudnia 2019 15:04 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Do końca stycznia mamy czas na uchwalenie przyszłorocznego budżetu - powiedziała Kinga Bogusz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu. W trakcie poniedziałkowego posiedzenia Rady Miejskiej nie przyjęto projektu uchwały budżetowej na 2020 rok.

Projekt budżetu został odrzucony przez radnych Prawa i Sprawiedliwości stosunkiem głosów: 14 przeciw, 11 za i nikt nie wstrzymał się od głosu. - Na początku października zgłosiliśmy do prezydenta nasze propozycje do budżetu. Do połowy listopada liczyliśmy na omówienie wspólnego projektu budżetu. Niestety, ale nasze propozycje pozostały bez żadnej odpowiedzi ze strony władz miejskich. Piłka jest po stronie prezydenta. Mamy jeszcze czas do końca stycznia na uchwalenie budżetu - powiedziała Kinga Bogusz.

Naszego gościa zapytaliśmy o przyszłość radomskich organizacji pozarządowych realizujące zadania własne gminy, jak sobie poradzą z ich realizacją w przyszłym roku w kontekście braku budżetu. - Nam wszystkim zależy na tym, by uchwalić ten budżet. Ale to prezydent Radosław Witkowski stawia nas pod ścianą przedkładając nam projekt w oparciu o własne propozycje. Jako PiS chcemy, by część naszych propozycji i mieszkańców znalazła się w tym dokumencie - powiedziała Kinga Bogusz, z którą rozmawiał Radosław Mizera: