Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Wicewojewoda Artur Standowicz w Bilansie Dnia

wtorek, 07 stycznia 2020 10:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

O ewentualnych opóźnieniach przy remoncie trasy kolejowej na trasie Warka-Radom możemy mówić dopiero za rok. Teraz jest to przedwczesne - uważa Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, który był gościem Bilansu Dnia. Polityk PiS nie zgodził się też z opinią, że samorządy nie wykazują zainteresowania Funduszem Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Według Artura Standowicza opóźnienia przy montażu nowych torów między Warką a Czachówkiem oraz na odcinku Warka-Radom nie wpłyną na termin oddania inwestycji do użytku. - Kontrakt zgodnie w umową zakończy się w połowie przyszłego roku. Mamy jeszcze sporo czasu. Owszem, były pewne problemy z wykonawcą, który domagał się innego finansowania inwestycji. Ale z tego co wiem, koleje doszły do porozumienia. Pogoda sprzyja inwestycji, dlatego mówienie, że są wielomiesięczne opóźnienia przy kładzeniu nowych torów jest przedwczesne - powiedział gość Bilansu Dnia.

Artur Standowicz nie zgodził się z opinią, że nie ma zainteresowania samorządów programem przewozów autobusowych. W tym roku do wojewody mazowieckiego samorządy złożyły 51 wniosków na kwotę około 10 mln zł, zaś tegoroczny budżet liczy 60 mln złotych. - Kolejne umowy będą podpisywane sukcesywnie. Z naszego regionu zainteresowanie programem wyraziły m.in. powiat przysuski, grójecki, kozienicki, lipski czy szydłowiecki. Wnioski złożyła tez Wierzbica, Jastrzębia, czy Wolanów. Tych wniosków jest więcej niż w ubiegłym roku. Wiele samorządów ten program traktuje pilotażowo, część analizuje swoje potrzeby. Zresztą program jest w fazie rozwoju. Jest potencjał, który z pewnością zostanie wykorzystany - uważa wicewojewoda mazowiecki.

Pod koniec ubiegłego roku wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę fragmentu trasy S7 od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ. Co ciekawe, trasa zostanie wybudowana nowym śladem. Jadąc w kierunku stolicy, już przed Tarczynem odbijemy w prawo w kierunku lotniska Chopina. - To ważny odcinek trasy, który znacznie skróci czas podróży do stolicy. Prace w okolicach Tarczyna przebiegają bardzo szybko. Wszystko idzie sprawnie. Oddanie inwestycji to wiosna 2021 roku - powiedział Artur Standowicz.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o płacy minimalnej i ograniczaniu bieżących wydatków przez samorządu do minimum. Z Arturem Standowiczem rozmawiał Radosław Mizera: