Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Małżeństwo może prowadzić do świętości

czwartek, 09 stycznia 2020 17:15 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Błogosławieni Maria i Luigi Quattrocchi to wzór i zachęta dla małżeństw, zwłaszcza w Roku Rodziny. Pierwsze w historii Kościoła małżeństwo wyniesione wspólnie na ołtarze będzie patronować weekendowym rekolekcjom dla małżeństw w Dąbrówce, organizowanym przez Domowy Kościół. O inicjatywie mówili dziś w "Bilansie Dnia" w Radiu Plus Radom  Ewa i Grzegorz Styśkowie, para diecezjalna Domowego Kościoła.

- To małżeństwo pokazywało, że można dojść do świętości normalnie żyjąc w małżeństwie, wychowując dzieci, że to nie jest jakaś ogromnie wielka trudność. Najważniejsze, żeby być wiernymi sobie, wiernymi Bogu. Nie jest to życie standardowe na pewno. Jest bardzo ciekawe, pełne przygód, różnych wyzwań, bo nie jest łatwo żyć szczególnie dzisiaj życiem chrześcijańskim, ale warto - powiedziała Ewa Stysiek. Rekolekcje w obecności relikwii błogosławionych małżonków rozpoczną się jutro. Weżmie w nich udział 16 małżeństw. 

Domowy Kościół będzie jeszcze wiele razy zapraszał na rekolekcje dla rodzin. Latem odbędą się warsztaty, poświęcone wychowaniu dzieci i relacjom rodzice - dzieci. Cykliczna inicjatywa to adoracja Najśw. Sakramentu dla małżonków. Natomiast 25 marca w diecezji radomskiej rozpocznie się Jerycho Różańcowe w intencji rodzin. To całodobowa adoracja Najśw. Sakramentu, która będzie prowadzona w każdej parafii. Modlitwa to jednak nie wszystko. Oaza rodzin zachęca także do zabawy. Najbliższa okazja to Bal Tradycją Pisany w Modrzejowicach - bal bezalkoholowy, ale pełen radości i atrakcji.

Zdaniem naszych gości Rok Rodziny to szansa dla rodzin w diecezji radomskiej. Podkreślają, że w Domowym Kościele Rok Rodziny trwa cały czas, to sedno działania ruchu. - Cały czas trzeba pracować nad tym, żeby rodzina była silna, trwała, zjednoczona, aby omijały ją trudności, które przynosi współczesny świat. Misją Domowego Kościoła jest, aby rodzina, małżeństwo było mocne, aby było blisko Pana Boga, aby odkrywać na nowo wartość sakramentu małżeństwa - powiedział Grzegorz Stysiek.