Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Edyta Wcisło: Perspektywa jest mało optymistyczna

piątek, 10 stycznia 2020 17:42 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Nadal nie funkcjonuje oddział ginekologiczno-położniczy w opoczyńskim szpitalu. Główny powód zawieszenia porodówki to brak lekarzy, wyjaśniała w Bilansie Dnia Edyta Wcisło, dyrektor szpitala w Opocznie.

Porodówka w opoczyńskim szpitalu po raz kolejny zawiesiła swoją działalność. Tym razem od 1 stycznia do 2 lutego. W tym czasie kobiety do porodów kierowane są do szpitali w ościennych miejscowościach. – Robimy wszystko, żeby skompletować kadrę lekarską – zapewniała na antenie Radia Plus Radom Edyta Wcisło, dyrektor szpitala. – Tutaj problem nie jest jednego lekarza, który uzupełni braki, tylko tak naprawdę poszukujemy nowego kierownika oddziału z perspektywą, czyli lekarza młodego, niebędącego jeszcze w wieku emerytalnym z minimum dwoma lekarzami, czyli z zespołem, który będzie pracował codziennie do godziny 15 – mówiła. Edyta Wcisło wyjaśniła także, że oddział w 2020 roku przyniósł straty w wysokości około 2 mln zł. – Jednak starosta powiedział, że strata na oddziale nie jest problemem moim, tylko jest jego problemem, problemem starostwa i nie może być elementem rozważań na temat funkcjonowania tego oddziału – zapewniała.

W ubiegłym roku w opoczyńskim szpitalu przyszło na świat 400 dzieci. Przyszłość porodówki stoi jednak pod dużym znakiem zapytania. Proponowana przez dyrekcję koncepcja przekształcenia oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego w oddział opiekuńczy spotkała się z dużym oporem społecznym. Stąd kolejne próby pozyskania do Opoczna ginekologów, którzy chcieliby pracować w miejscowym szpitalu. Na razie nieskuteczne.

Posłuchaj całej rozmowy z Edytą Wcisło, dyrektor Szpitala Powiatowego w Opocznie: