Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Bilans Dnia

Starosta Piec: Zobaczymy, jak kuło się kosy bojowe

czwartek, 23 stycznia 2020 18:29 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Blisko 17 mln zł wyda w tym roku na inwestycje powiatowy samorząd w Końskich. Mówił o tym w Bilansie Dnia starosta Grzegorz Piec, który zaprosił także na Kuźnię Powstańczą.

Budżet na 2020 rok jest pierwszym budżetem, na kształt którego wpływ miał obecny starosta Grzegorz Piec. – To jest budżet, który po raz pierwszy w historii przekroczy 100 mln zł – mówił w Bilansie Dnia Grzegorz Piec. Jak wyjaśnił, powiatowy samorząd zabezpieczył w nim na inwestycje blisko 17 mln zł. Chodzi głównie o zadania drogowe. Powiat będzie także kontynuował termomodernizację Domu Pomocy Społecznej w Końskich, zabezpieczył również pieniądze na projekt e-geodezja.

Starosta mówił również o dotacji przekazanej szpitalowi w Końskich. Ponad 600 tys. zł przeznaczone zostało na zakup sprzętu medycznego: agiografu, aparatu USG do badań naczyniowych oraz videogastroskopu. Grzegorz Piec zapewnił, że konecka lecznica jest w dobrej kondycji. – Mamy jeden z lepszych szpitali w województwie świętokrzyskim – mówił starosta, który przyznał równocześnie, że choć szpital boryka się z problemami finansowymi, to nie są one tylko jego bolączką, ale większości lecznic w kraju. Grzegorz Piec powiedział również, że koneckiemu szpitalowi póki co nie grozi taka sytuacja jak w Opocznie, gdzie z braku lekarzy zawieszona została działalność oddziału położniczo-ginekologicznego.

Starosta zaprosił także do wzięcia udziału w obchodach 157. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Uroczystości przeprowadzone zostaną w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu w piątek (24 stycznia). W programie prezentacje, wykłady oraz projekcje filmowe. Nie zabraknie także nocnej potyczki z wrogiem w wykonaniu rekonstruktorów oraz pieśni powstańczych. Początek wydarzenia o godzinie 16.30.

Posłuchaj całej rozmowy ze starostą koneckim Grzegorzem Piecem: