Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Wójt Pacocha: To historyczna inwestycja

czwartek, 13 lutego 2020 17:30 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Wkrótce ruszą prace związane z przebudową wojewódzkiej drogi 728 przebiegającej przez Gowarczów. Mówił o tym w Bilansie Dnia wójt Stanisław Pacocha.

Przebudowa wojewódzkiej drogi 728 w Gowarczowie ma rozpocząć się w poniedziałek. – To historyczna chwila, bo mieszkańcy na tę inwestycję czekają już od wielu lat – mówił w Bilansie Dnia Stanisław Pacocha. Jak wyjaśnił, firma wykonawcza rozpocznie prace od strony północnej i tu w pierwszej kolejności można spodziewać się utrudnień w ruchu. Inwestycja będzie kosztować 3,6 mln zł i ma zostać zakończona w lipcu.

Stanisław Pacocha mówił także o gminnych inwestycjach drogowych zaplanowanych na ten rok. Chodzi o dwa odcinki drogi w miejscowości Bernów, jeden w Kamiennej Woli oraz Kupimierzu. Gmina przygotowuje się również do drogowej inwestycji w miejscowości Brzeźnica.

Wójt zapewnił także, że samorząd przygotowuje się do pierwszego etapu kanalizacji Bębnowa. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie realizacji tej inwestycji do PROW-u. Stanisław Pacocha mówił również o czterech strefach aktywności, które pojawią się w tym roku w gminie Gowarczów. Każda z nich składać się będzie z placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

Gość Bilansu Dnia mówił także o szansach na gazyfikację kolejnych miejscowości gminy Gowarczów oraz o planowanej budowie zalewu w Rudzie Białaczowskiej. Stanisław Pacocha wyjaśnił, że samorząd jest już właścicielem gruntów, na których ma zostać utworzony zalew. Kolejnym etapem będzie stworzenie koncepcji tego zalewu. Wkrótce w tej sprawie samorząd ogłosi przetarg. – Mam nadzieję, że zalew w Rudzie będę mógł otworzyć jeszcze w tej kadencji – mówił wójt Gowarczowa.

Posłuchaj całej rozmowy ze Stanisławem Pacochą, wójtem Gowarczowa: