Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Bilans Dnia

Poseł Kuźmiuk: trzynasta emerytura stała się faktem

wtorek, 18 lutego 2020 17:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wypłata 13. emerytury na stałe jest zapewnieniem dla tego środowiska udziału w podziale owoców obecnego wzrostu gospodarczego, a także zapłatą za lata wyrzeczeń jakie ponosiło obecne środowisko emeryckie w okresie ostatnich 30 lat transformacji gospodarczej - powiedział poseł PE Zbigniew Kuźmiuk, odnosząc się do decyzji Sejmu, który zdecydował, że 13. emerytura będzie stałym świadczeniem od 2020 roku.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o debacie w Parlamencie Europejskim o unijnym budżecie na lata 2021-2027. - Przedstawiciele w zasadzie wszystkich grup politycznych obecnych w PE, domagali się zwiększenia budżetu w stosunku do propozycji poprzednie KE przedstawionej w maju 2018 roku - powiedział polityk PiS.

Przypomnijmy, że ówczesna KE zaproponowała cięcia w dwóch dotychczas największych politykach unijnych, polityce spójności o 10% i Wspólnej Polityce Rolnej o 15% oraz wyraźne zwiększenie wydatków na nowe priorytety, czyli migracje, bezpieczeństwo i działania zewnętrzne UE.

- Te propozycje zostały zakwestionowane na początku lutego tego roku, poprzez wspólne stanowisko 17 krajów UE należących do Grupy Przyjaciół Spójności, podjęte na spotkaniu w Portugalii. Zabierałem głos w tej debacie i zwróciłem uwagę, że konieczne jest zwiększenie budżetu zarówno przez podniesienie składek członkowskich, likwidację istniejących rabatów, a być może również uruchomienie nowych źródeł dochodów własnych - powiedział poseł Zbigniew Kuźmiuk, z którym rozmawiał Radosław Mizera: