Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy
Dziś jest: 22 września 2020

Bilans Dnia

Poseł Frysztak: to mieszkańcy Radomia są inwestorem budowy lotniska na Sadkowie

środa, 19 lutego 2020 14:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Poseł Konrad Frysztak popiera działania radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy chcą powołać komisję do spraw budowy lotniska w Radomiu. Samorządowcy chcą mieć wgląd do procesu inwestycyjnego i możliwość kontroli całego projektu.

- Trudno bazować radnym na tym, co usłyszą w środkach społecznego przekazu. Dlatego chcą wiedzieć, dlaczego przesuwane są kolejne terminy inwestycji lotniskowych. Jako klasa polityczna jesteśmy za tym projektem. Chcemy mieć nad tym kontrolę. Szanuję prezesa PPL Szpikowskiego, ale powinien przyjść na Sesję Rady Miejskiej i przekazać radnym informacje w sprawie przebiegu realizacji budowy lotniska – powiedział poseł Frysztak.

Gość Bilansu Dnia skrytykował także działania drogowców w sprawie wytyczania przebiegu trasy S12 od Gielniowa w kierunku Radomia. Polityk uczestniczył w ostatnim posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Trasy S12. - GDDKiA pod rządami PiS nie pracuje nad tym wariantem. Dlatego zaapelowałem do posła Andrzeja Kosztowniaka żeby na następnie posiedzenie zaprosił osoby, które nadzorują konkretnie to zadanie i przedstawicieli firm projektowych – powiedział poseł Frysztak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: