Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Bilans Dnia

Łukasz Podlewski: prezydent musi szukać dodatkowych środków na RCS

poniedziałek, 02 marca 2020 17:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Według mnie to już oficjalna informacja, że trzeba będzie dołożyć 5, 10 czy nawet 20 mln złotych, by dokończyć budowę Radomskiego Centrum Sportu – powiedział radny Łukasz Podlewski, który był gościem Bilansu Dnia.

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni mogli się dowiedzieć, że na komisji doraźnej w piątek, przedstawiciel MOSiR przedstawił szczegółowy harmonogram budowy. Niezbędne będzie odwodnienie, być może wykonanie drenażu. Niezbędne też będzie wzmocnienie podnóża na terenie budowy. Wykonawca przedstawił swoją ekspertyzę. Wykonawca jest w trakcie wykonania kanałów, które są zamulone, nie nadają się do użytku, także trzeba je zdemontować.

- Na posiedzeniu komisji usłyszeliśmy, że inwestor złożył kosztorysy na dodatkowe prace. Nie oszukujmy się, nikt za darmo nie dokończy prac. Inwestycja już pochłonęła ogromne środki. Betonox złożył ofertę na ponad 82 mln złotych, a dzisiaj słyszymy o dodatkowych pieniądzach. Mnie to przeraża. Oczekuje od prezydenta zdecydowanej reakcji i wyciągnięcia konsekwencji od osób, które do tego dopuściły – powiedział radny Łukasz Podlewski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: