Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

Bilans Dnia

Ks. Wojtkun: Nie jesteśmy samowystarczalni

piątek, 13 marca 2020 17:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Z każdej sytuacji możemy wyciągnąć duchową korzyść. Z tej, którą obecnie przeżywamy także. Jesteśmy tym przestraszeni, przychodzi lęk, o nas, o naszych bliskich. To może być okazją do refleksji, że jednak w świecie tak rozwiniętej nauki, techniki, nie jesteśmy samowystarczalni, nie wszystko może być pod kontrolą. To pokazuje, że jesteśmy jakoś bezradni. I do kogo się zwrócić? Trzeba sobie przypomnieć o Panu Bogu – mówi ks. dr Jarosław Wojtkun. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu był gościem Bilansu Dnia, w piątek 13 marca.

W obliczy zagrożenia koronawirusem podejmowane są liczne środki ostrożności, także w kościołach. - To jest zrozumiałe. Nie chcemy prowokować sytuacje, które w jakiś sposób mogą być zagrożeniem. Pamiętajmy jednak, że potrzebna jest chrześcijanom obecność Pana Boga, którego w tym czasie prosimy o ratunek – podkreśla ks. Jarosław Wojtkun.

Dodaje, że t co przeżywamy obecnie może także zwiększyć wrażliwość na drugiego człowieka. - Seminarium opustoszało. Klerycy udali się do swoich domów, parafii. To dla nich jest czas, kiedy mają okazje pomóc osobom starszym, czy też młodszemu rodzeństwu, służyć pomocą, jeśli będzie taka potrzeba – przekonuje gość „Bilansu Dnia”. Z ks. Jarosławem Wojtkunem rektorem WSD rozmawiała Magda Gliszczyńska