Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Audycje Radiowe

Myślisz o wojsku? Wybierz Liceum Kadetów w Lipinach w powiecie przysuskim!

poniedziałek, 01 czerwca 2020 14:49 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Liceum Kadetów istnieje od 2012 roku. To placówka oświatowa z elementami kształcenia wojskowego. Gwarantuje rzetelne kształcenie w zakresie ogólnokształcącym i wojskowym, zapewnia pełne umundurowanie uczniów, dyscyplinę wojskową oraz zakwaterowanie w internacie szkolnym.

Kadeci odbywają naukę w systemie skoszarowania w internacie. Wszystkie działania i przedsięwzięcia oparte są na podstawie obowiązujących w Siłach Zbrojnych RP przepisów, regulaminów i Ceremoniału Wojskowego. Życie codzienne w internacie realizowane jest na podstawie opracowanego i zatwierdzonego porządku dnia. Realizowany program szkolenia wojskowego został opracowany na podstawie obowiązującego programu Szkolenia Podstawowego Sił Zbrojnych RP.

Z dyrektorem szkoły Dorotą Sokołowską rozmawiał Radosław Mizera:

Szkoła ma podpisane umowy i porozumienia z Wojskowymi Komendami Uzupełnień, 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej, Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki, Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej, Pułkiem Ochrony Dowództwa Garnizonu Warszawa w zakresie współpracy w tym m.in. korzystania z dokumentacji, bazy szkoleniowej i pomocy kadry instruktorskiej, a także udziału w świętach i uroczystościach oraz z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie, a także Wyższą Szkołą Businessu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Placówka współpracuje też ze Stowarzyszeniem Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala w zakresie nauki jazdy konnej oraz udziału w świętach i uroczystościach.