Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

Bilans Dnia

Marek Suski: jutro dowiemy się kiedy pojedziemy szybką koleją do Warszawy

poniedziałek, 08 czerwca 2020 17:18 / Autor: Radosław Mizera
foto: R. Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Poseł Marek Suski nie wykluczył, że najbliższe wybory zostaną potraktowane przez wyborców jako referendum za lub przeciw Andrzejowi Dudzie. - To będzie plebiscyt za Polską plus, za Polską rozwoju, czy też Polską, która będzie jedynie dostarczycielem taniej siły roboczej – powiedział poseł Suski, który był gościem Bilansu Dnia.

Polityk PiS powiedział, że Andrzej Duda pokazał, że jest wiarygodnym prezydentem kraju. - Większość swoich zapowiedzi w ciągu ostatnich lat zrealizował – stwierdził gość Radia Plus Radom.

Poseł Suski odniósł się także do wczorajszej wizyty prezydenta Dudy w Wilczkowicach Górnych i Goździe. - Most koło Kozienic jest szansą rozwoju. To budowanie gospodarki poprzez inwestycje infrastrukturalne. Z kolei wizyta w Goździe pokazała, że prezydent Polski nadal będzie wspierał polskie rodziny – powiedział poseł PiS.

Poseł Suski nie wierzy w słowa Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na prezydenta Polski, który ostatnio z uznaniem wyraził się o dorobku Lecha Kaczyńskiego. - To tylko udawanie, by zyskać kolejne głosy. Nie wierzę w to co mówi, bo gdyby chciał uszanować dorobek Lecha Kaczyńskiego, to nie likwidowałby w stolicy ulicy jego imienia – powiedział polityk PiS.

Marek Suski nie chciał wprost powiedzieć, czy radomski PiS będzie dążył do referendum o odwołanie prezydenta Radomia. Będzie to możliwie w sytuacji ponownego nieudzielenia wotum zaufania prezydentowi przez większość w Radzie Miejskiej w Radomiu. - Poczekajmy. Jedno jest pewne, prezydent nie radzi sobie z inwestycjami w mieście. Osiągnięcia prezydenta Radosława Witkowskiego są przerażające. Wszystko jest opóźnione – stwierdził poseł Suski.

Poseł Marek Suski zapowiedział wizytę Rafała Webera, wiceministra infrastruktury, który jutro będzie przebywał w regionie radomskim: w Skaryszewie, Zwoleniu i Lipsku.

Z posłem Markiem Suskim rozmawiał Radosław Mizera: