Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Bilans Dnia

Dziś ruszyły egzaminy ósmoklasisty. Czy będą kolonie i półkolonie w Radomiu?

poniedziałek, 15 czerwca 2020 17:16 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

- Dostaliśmy wytyczne od wojewody dotyczące aktywności w okresie wakacji. Będziemy je analizować i na bazie tych analiz podejmiemy decyzję, czy jesteśmy w stanie zaproponować uczniom formy zajęć wakacyjnych - powiedziała wiceprezydent Katarzyna Kalinowska w "Bilansie Dnia".

Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska odniosła się w "Bilansie Dnia" do pytań o organizację kolonii, półkolonii i zajęć grupowych dla uczniów radomskich szkół. Wytyczne już wpłynęły, ale decyzji miasta jeszcze nei ma.

- Dostaliśmy wytyczne od wojewody dotyczące aktywności w okresie wakacji. Będziemy je analizować i na bazie tych analiz podejmiemy decyzję, czy jesteśmy w stanie zaproponować uczniom formy zajęć wakacyjnych - powiedziała wiceprezydent.

Katarzyna Kalinowska podkreśla, że wytyczne w przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów są takie, jak w placówkach oświatowych.

- Każda z placówek jest zobowiązana stworzyć izolatorium, żeby w warunkach pełnego zabezpieczenia sanitarnego dziecko mogło oczekiwać na przyjazd specjalistów - tłumaczy.

Dzisiaj ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. W tym roku w Radomiu czeka na uczniów około 4 tysięcy miejsc.

- W liceach mamy około 1700 miejsc, w szkołach branżowych blisko 1000, a w technikach 1500 miejsc - mówi wiceprezydent.

Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska zachęca uczniów do wyboru szkół zawodowych lub techników.

- Ze względu na kształcenie dualne dają doskonałe kompetencje na rynku pracy. One są skorelowane z lokalnym rynkiem pracy - zachęca.

Jutro (16 czerwca) rozpoczną się egzaminy ósmoklasisty. Wszystkie radomskie szkoły zgłosiły gotowość do przeprowadzenia go zgodnie z reżimem sanitarnym.

- Dyrektorzy szkół podstawowych potwierdzili 100% przygotowanie do jutrzejszego egzaminu. Wszystkie środki zabezpieczenia sanitarnego zostały przez miasto dostarczone - zapewnia Kalinowska.

Z wiceprezydent Katarzyną Kalinowską rozmawialiśmy również o przygotowaniu merytorycznym uczniów do egzaminu w warunkach zdalnego nauczania, dzieciach, które "wymknęły się z systemu" i nie brały udziału w lekcjach, sytuacji w żłobku przy ul. PCK oraz pomocy dla radomskich przedsiębiorców.

Odsłuchaj rozmowę: