Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Bilans Dnia

Andrzej Kosztowniak: Przed nami prawdziwy wybór cywilizacyjny

środa, 17 czerwca 2020 17:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Te wybory, to będzie wybór cywilizacyjny, między Polską opartą na kręgosłupie, którym jest rodzina, a Polską pewnych ideologii – mówił Andrzej Kosztowniak poseł PiS, który był gościem „Bilansu Dnia”, w środę 17 czerwca.

Jak przekonywał nasz gość zbliżające się wybory pokażą, jakie wartości są ważne dla Polaków, czy te oparte na tradycyjnej rodzinie, czy też te związane z pewną ideologią. - Bez względu na to, czy wygramy czy przegramy dla PiS zawsze najważniejsze będą wartości prorodzinne, dla Rafała Trzaskowskiego i jego środowiska wartością są mniejszości seksualne. My jesteśmy i będziemy przeciwni, żeby osoby tej samej płci mogły zawierać związki małżeńskie i wychowywać dzieci. Dlatego przed nami prawdziwy wybór cywilizacyjny – dodał Andrzej Kosztowniak.

Wczoraj ubiegający się o fotel Prezydenta RP Rafał Trzaskowski spotkał się w Radomiu z samorządowcami i mieszkańcami. - Koncepcją tej kampanii jest pokazanie Rafała Trzaskowskiego, jako człowieka samorządu. Samorządowcy związani z Platformą w sposób jednoznaczny opowiadają się politycznie. To jest niestety negatywny dorobek ostatnich kilkunastu lat. W Radomiu pan Trzaskowski mówił o tym, że Antoni Macierewicz musi stanąć przed Trybunałem Stanu. A to Macierewicz przygotował dla radomskiej Fabryki Broni największy w historii kontrakt, więc szukanie wrogów, polowanie na tzw. czarownice stało się wyznacznikiem dla Platformy. Ja raczej chciałbym pozytywnych sygnałów płynących od kandydata na prezydenta, chciałbym konkretnego programu, dotyczący chociażby gospodarki – podkreśla Andrzej Kosztowniak.

Jego zdaniem wybory 28 czerwca odbędą się, ten termin mimo rosnącej liczby zakażań na COVID-19 nie jest zagrożony. - Podkreślę raz jeszcze, wybory powinny odbyć się 10 maja. Jednak Platforma to blokowała, ponieważ chodziło o zmianę kandydata. Myślę, że wybory odbędą się 28 czerwca, mam nadzieję, że niektórzy skorzystają z prawa do głosowania korespondencyjnego, ci którzy bardziej obawiają się o własne zdrowie – dodaje gość „Bilansu Dnia”.

Naszego gościa pytaliśmy także o kierunek lekarski UTH w Radomiu. Przypomnijmy, zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotychczasowi studenci medycyny będą mogli kontynuować studia na UTH. Uczelnia nie będzie mogła jednak uruchomić pierwszego roku studiów na tym kierunku w nowym roku akademickim. - Utrzymanie tego kierunku jest konieczne dla rozwoju całej ziemi radomskiej. Zabranie tego kierunku byłoby czymś bardzo negatywnym. Dlatego wszyscy, parlamentarzyści, ale także prezydent miasta musimy zaangażować się w pomoc uczelni – podkreśla Andrzej Kosztowniak. Posłuchaj całej rozmowy. Rozmawiała Magdalena Gliszczyńska