Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Audycje Radiowe

Gmina Wieniawa przyłączyła się do rządowego programu Czyste Powietrze

wtorek, 30 czerwca 2020 09:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Gmina Wieniawa w powiecie przysuskim przyłączyła się do rządowego programu Czyste Powietrze. - W naszym urzędzie mamy gminnego energetyka, którego zadaniem jest m.in. tworzenie i wdrażanie polityki w zakresie gospodarowania energią w gminie - powiedział wójt Krzysztof Sobczak. W ramach programu na wymianę pieców i kotłów opalanych węglem na ekologiczne można uzyskać nawet 30 tys. zł dotacji.

Celem programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Program jest skierowany dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie można uzyskać na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Wójt Sobczak mówi, że mieszkańcy są zainteresowani pozyskaniem środków z programu Czyste Powietrze. - Ludzie pytają i konsultują. To cieszy. Oferta czystego Powietrza jest duża. To wymiana kotłów ogrzewania, montaż paneli fotowoltaicznych czy termomodernizacja obiektów - mówi wójt gminy Krzysztof Sobczak, z którym rozmawiał Radosław Mizera. Rozmawialiśmy również z Markiem Ryszką, prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie:

Zapraszamy do nas: