Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Budżet gminy Jedlnia-Letnisko nie ucierpiał na koronawirusie

wtorek, 28 lipca 2020 07:47 / Autor: Michał Kaczor
fot. JS/RPR
Michał Kaczor

- Jako gmina nie mamy większych problemów. Wpływy do budżetu były mniejsze, ale to głównie w pierwszym kwartale. Później sytuacja znacznie poprawiła się - powiedział Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia-Letnisko w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali".

Gośćmi audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" byli wójt Piotr Leśnowolski i Justyna Ostrowska zajmująca się promocją gminy. Rozmawialiśmy między innymi o budżecie gminy w czasie pandemii.

- Jako gmina nie mamy większych problemów. Oczywiście, wpływy do budżetu były mniejsze, ale to głównie w pierwszym kwartale. Później sytuacja znacznie poprawiła się. Może dlatego, że nie mamy wielkiego przemysłu na terenie naszej gminy. Dajemy sobie radę i to bardzo dobrze. Mimo, że jest koronawirus i są problemy w kraju, to ogłaszamy ciągle nowe przetargi - szczególnie na kanalizację. Łącznie zamierzamy podpisać umowy na kwotę blisko 19 mln zł - powiedział wójt Piotr Leśnowolski.

Wójt Piotr Leśnowolski podpisał umowę na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni-Letnisku. W ciągu kilku miesięcy pojazd ma faktycznie trafić do strażaków.

- Myślę, że koniec października, początek listopada to bardzo realny termin, kiedy Ochotnicza Straż Pożarna w Jedlni-Letnisku wzbogaci się o nowy samochód - powiedział wójt.

W sierpniu w gminie Jedlnia-Letnisko odbędą się dwa duże wydarzenia - 15 i 16 sierpnia. Pierwszym będzie koncert z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. To w kościele letnim w parafii pod wezwaniem Opieki Świętego Józefa w Jedlni-Letnisku.

- Koncert rozpocznie się o 15:00 i wystąpią znakomici artyści - Jerzy Zelnik, Ramona Rey, Izabela Trojanowska, Edward Hulewicz, Radosław Liszewski i Mateusz Mijal - wylicza Justyna Ostrowska.

16 sierpnia gmina zaprasza na festiwal z okazji 100-lecia "Cudu nad Wisłą".

- Rozpoczynamy uroczystości mszą świętą w intencji ojczyzny o 11:30. Później mamy mnóstwo atrakcji. Będzie koncert paradny Orkiestry GRANDIOSO, następnie występ grupy teatralnej "Warszawiaki". Oprócz tego będą warsztaty, poczęstunek żołnierski, przyjadą do nas historyczne pojazdy - nawet pojawi się czołg - mówi Justyna Ostrowska.

Więcej o tych wydarzeniach w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali". Posłuchajcie:

Zapraszamy do nas: