Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Bilans Dnia

Prezydent Witkowski planuje utworzyć stowarzyszenie samorządowe. Chce też stolicy w Radomiu

wtorek, 01 września 2020 10:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Nowe stowarzyszenie samorządowe planuje utworzyć prezydent Radomia. Radosław Witkowski uważa również, że stolicą nowego województwa mazowieckiego powinien zostać Radom, który będzie siedzibą nie tylko wojewody ale i marszałka.

- W Radomiu doszliśmy do ściany. Jesteśmy w politycznym klinczu. Miasto potrzebuje nowej idei, spokoju, współpracy, dlatego zaproponuję nowe stowarzyszenie funkcjonujące ponad podziałami politycznymi. Mnie nie interesuje, kto ma jaką legitymację partyjną. Ważne, by myśleć o rozwoju miasta. Łatwiej o tym rozmawiać bez kontekstu politycznego – przekonuje prezydent Witkowski.

Radosław Witkowski nie chciał wprost odpowiedzieć, czy nowe stowarzyszenie wystartuje w wyborach samorządowych za 3 lata. - Przed nami dużo wyzwań inwestycyjnych. Budowa Portu Lotniczego w Radomiu to szansa na rozwój miasta – powiedział samorządowiec.

Radosław Witkowski skomentował również zapowiedzi PiS w sprawie wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego. - Należy podjąć szybkie decyzje, bowiem przed nami nowa perspektywa unijna, szansa na nowe rozdanie. Liczę, że politycy PIS wreszcie podejmą decyzje w tej sprawie, bądź nie. Jeśli będzie pozytywna decyzja, to należy zrobić to szybko. Stolica w Radomiu. Nie wyobrażam sobie innej propozycji. W naszym mieście powinien być urząd wojewody i marszałka. Jesteśmy gotowi do przeprowadzenia tej operacji – powiedział prezydent Radosław Witkowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: