Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021

Audycje Radiowe

Wójt Jedlińska: uruchomienie linii kolejowej do Warszawy w grudniu może być trudne

środa, 09 września 2020 16:51 / Autor: Michał Kaczor
fot. Urząd Gminy Jedlińsk
Michał Kaczor

PKP Polskie Linie Kolejowe nadal utrzymują, że pojedziemy pociągiem z Radomia do Warszawy już w grudniu tego roku. - Może być trudno - powiedział Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk, który odwiedził plac budowy.

Wójt Kamil Dziewierz był gościem audycji "Gmina Jedlińsk na Fali". Rozmawialiśmy z nim m.in. o postępach przy budowie linii kolejowej nr 8. Wójt spotkał się z przedstawicielem firmy Swietelsky, która jest wykonawcą inwestycji.

- W pewnych lokalizacjach prace są bardzo mocno zaawansowane. Mówimy tu o budowie mostu na Radomce, jak również wiaduktu Lisów - Dębniak. Widzę, że budowa peronów w Bierwieckiej Woli i Kruszynie, idzie dobrym torem. Rozmawialiśmy też o pewnych rzeczach związanych z udogodnieniami dla mieszkańców. Miałem kilka uwag, jeżeli chodzi o komunikację pieszo-rowerową i kołową wzdłuż torów - powiedział wójt Kamil Dziewierz.

PKP Polskie Linie Kolejowe utrzymują, że z Radomia do Warszawy jednym torem pojedziemy już w grudniu tego roku. Wójt uważa, że będzie to trudne.

- Patrząc na te prace, które są w tej chwili i patrząc na inne fragmenty, to jest to dla mnie nie do końca optymistyczne. Może być trudno, aczkolwiek różne sytuacje zdarzają się. Nie wiem, co będzie za 2-3 tygodnie. Być może kolejni podwykonawcy wejdą, którzy będą wykonywać inne elementy, ale uważam, że może być bardzo ciężko - ocenia wójt.

Z wójtem rozmawialiśmy także o przygotowaniu szkół z gminy Jedlińsk do nauczania w czasie pandemii oraz o transporcie do placówek oświaty.

- Dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlińsku mieliśmy kontrolę inspekcji transportu drogowego. Były liczone dzieci, miejsca siedzące. Nie było żadnych zastrzeżeń - mówi wójt.

Z wójtem Kamilem Dziewierzem rozmawialiśmy także o promesach dla ochotniczych straży pożarnych, zakończeniu budowy kompleksu sportowego we Wsoli i Starych Zawadach.Odsłuchaj całą rozmowę: