Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Audycje Radiowe

Nowe trasy i warunki dowozów dzieci do szkół

wtorek, 22 września 2020 14:25 / Autor: Monika Nowakowska
foto: JSzczechowski/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Kwestia dowozu dzieci do szkół, inwestycje drogowe i wodno-kanalizacyjne oraz budowa skateparku - to tematy, które zdominowały wizytę wójta gminy Jedlnia - Letnisko Piotra Leśnowolskiego w Radiu Plus Radom. Włodarz gminy odniósł się też do Samorządowej Karty Praw Rodziny i zapowiedzi minister spraw zagranicznych Norwegii o blokadzie funduszy norweskich dla gmin, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT.

Kwestia dowozu dzieci do szkół w gminie Jedlnia - Letnisko, to jeden z najgorętszych tematów komentowanych obecnie w mediach społecznościowych. W sieci ukazało się mnóstwo słów krytycznych pod adresem wójta. Rodzice skarżyli się przede wszystkim na godziny dowozu czy przywozu dzieci do placówek oświatowych oraz trasę. - Jestem po rozmowach z przewoźnikiem - mówi wójt gminy. - Informuję wszystkich zainteresowanych, że po trudnych negocjacjach udało się ustalić nowe trasy i warunki dowozów. Dokonane zmiany, w możliwym na dziś zakresie, są efektem wielu rozmów z rodzicami i dyrekcjami placówek oświatowych z terenu naszej gminy - dodaje.

Szczegółowe informacje zainteresowani znajdą na stronach internetowych poszczególnych szkół.

Wójt gminy poinformował również, że niebawem rozpocznie się budowa skateparku. Plac powstanie przy ulicy Nadrzecznej w miejscu dawnego kortu tenisowego. Na plac budowy wejdzie także wykonawca przebudowy ulicy Porannej.

Piotr Leśnowolski myśli też o poprawie bezpieczeństwa na ul. Kolejowej. Dzieci chodzą tą drogą do szkoły. Miejsce to, jak piszą zaniepokojeni internauci, jest bardzo niebezpieczne - bez chodnikow, poboczy i przejscia dla pieszych przed kładką a samo wejscie na nią znajduje się na zakręcie, na którym nie ma ograniczenia prędkości. - W gminie wciąż wiele niebezpiecznych miejsc. Robimy co mozemy. Przypomnę, że ul. Kolejowa nie jest drogą gminną. To, co mogliśmy zrobić, to w porozumieniu z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich wykonaliśmy dokumentację techniczną przebudowy drogi od przejazdu kolejowego do ul. Brzozowej. Projekt czeka na realizację. Być może wejdzie on do przyszłorocznego budżetu MZDW, ale to nie zależy już ode mnie - mówi wójt.

Według projektu, maja się tam znaleźć przejścia dla pieszych, oświetlenie na całej długości oraz chodnik.

Poniżej cała rozmowa z wójtem: