Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

Bilans Dnia

Agnieszka Górska: Będę bronić tego, w co wierzę!

środa, 28 października 2020 17:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Są to protesty częściowo prowokowane przez opozycję. Należy do nich podchodzić bardzo ostrożnie. Policja nie chce zaogniania tego ogromnego problemu - uważa Agnieszka Górska posłanka PiS, która była gościem "Bilansu Dnia" w środę 28 października.

Tylko w miniony weekend w związku z organizowanymi demonstracjami policja zabezpieczała 386 kościołów. Odnotowano 22 wtargnięcia na msze i 79 uszkodzeń elewacji. Wobec zapowiadanych przez liderów i organizatorów protestów kolejnych prób aktów agresji i profanacji policja będzie podejmowała zdecydowane działania – oświadczył minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

- Od początku policja reagowała zgodnie ze swoimi uprawnieniami. Jednak po zajściach w Warszawie i Poznaniu będzie teraz bardziej stanowcza w swoich działaniach, jeśli te ataki będą się nasilały - mówi posłanka Agnieszka Górska.

Wicepremier Jarosław Kaczyński we wczorajszym wystąpieniu wzywał członków PiS do obrony Kościoła. - W Polsce mamy większość katolików. Ja także się do nich zaliczam i będę bronić tego, w co wierzę. Wszyscy, którzy potrzebują pomocy otrzymają nasze wsparcie. Myślę, że wiele osób młodych, które widzimy w tych protestach nie ma pojęcia dlaczego protestuje. Tragiczne jest to z jakimi hasłami maszerują, wciągając w to swoje dzieci - podkreśla gość "Bilansu Dnia"

Zapytaliśmy także o protesty rolników i "piątkę dla zwierząt" - Mam nadzieję, że ta ustawa trafi do sejmowej zamrażarki. Komisja rolnictwa została dziś odwołana. Ustawa nie była procedowana. Uważam, że ustawa od samego początku jest źle przygotowana, dlatego lepiej żeby nie była dalej procedowana - uważa Agnieszka Górska. Z naszym gościem rozmawiała Magdalena Gliszczyńska