Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

Bilans Dnia

Dariusz Piątek gościem Bilansu Dnia

piątek, 13 listopada 2020 17:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- 100 osób w izolacji, w kwarantannie, mamy codziennie nowe zakażenia, ale też mieszkańcy ze zrozumieniem podchodzą do tego tematu - mówi Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa, który był gościem "Bilansu Dnia" w piątek, 13 listopada.

Jak informował nasz gość w obecnej sytuacji Urząd Gminy w Skaryszewie pracuje częściowo w trybie zdalnym, ale wiele spraw mieszkańcy mogą załatwić osobiście. Natomiast miejscowa przychodnia pracuje podobnie jak inne w kraju. Sytuacja nie jest łatwa z powodu  znacznego braku personelu medycznego wynikającego z zakażenia COVID 19, kwarantanny, izolacji domowej, a wizyty lekarskie należy zgłaszać ze znacznym wyprzedzeniem. Czas oczekiwania na recepty wynosi 3, 4 dni.

Burmistrza Skaryszewa pytaliśmy także o budowę obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 9, bowiem podpisano umowę na wykonanie jej dokumentacji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złoży także do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej, wskazując jako preferowany wariant B z podwariantem AB. - Nigdy nie ma tak naprawdę dobrego rozwiązania. To nie jest wariant, za którym ja optowałem. Najbardziej dla nas optymalny był wariant A. zdecydowały kwestie projektowe i finansowe. Będziemy się temu przyglądać, ponieważ wariant B narusza nasze gospodarstwa - mówi Dariusz Piątek.

Pytaliśmy też o Targi Końskie. - Dziś ta sytuacja nie pozwala, żeby zorganizować taką imprezę. Jak tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne, na pewno jesteśmy przygotowani i Wstępy się odbędą. Na chwilę obecną nie planujemy tej imprezy - tłumaczy gość "Bilansu Dnia". Posłuchaj całej rozmowy. Z Dariuszem Piątkiem rozmawiała Magdalena Gliszczyńska