Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Bilans Dnia

Burmistrz Kozienic o konstruowaniu budżetu Gminy w czasie pandemii

poniedziałek, 23 listopada 2020 17:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Z uwagi na obecną sytuację związaną z pandemią wszystko stoi pod znakiem zapytania. Mimo to burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski planuje przyszłoroczne wydatki gminne na poziomie 200 milionów. Jak przyznał w dzisiejszym Bilansie Dnia, priorytetem dla niego jest w tej chwili zabezpieczenie bytu mieszkańcom i ludziom zatrudnionym na terenie gminy w trudnych czasach.

21 milionów złotych planuje w przyszłym roku przeznaczyć Piotr Kozłowski na inwestycje. Częściowo będzie to dokończenie już trwających prac takich jak sale gimnastyczne przy PSP 3 i PSP w Stanisławicach. W planach są też inwestycje drogowe, czy powstanie Centrum Usług Społecznych.

Jak co roku gmina dołoży do oświaty. Wydatki w tej dziedzinie planowane są na poziomie 55 milionów, a subwencja oświatowa wyniesie tylko 23 mln. Ponad 20 mln pochłonie też kultura i sport na terenie gminy. Zajmujące się tym jednostki gminne dostaną odpowiednio: Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu – 13 mln, Kozienicki Dom Kultury – 6 mln, Biblioteka i Muzeum po 1,5 mln. 1,1 miliona zasili w przyszłym roku Fundusz Sołecki.

Burmistrz mówił również o rozwoju zabudowy jednorodzinnej na terenie Kozienic. W tym roku sprzedano część nieruchomości na Osiedlu Polesie, a kolejne przetargi są w planach.

Mijający rok był dobry pod względem pozyskanych środków zewnętrznych. W przyszłym roku Gmina na pewno będzie starała się o kolejne, w tym na powstanie hospicjum stacjonarnego.

Posłuchajcie całej rozmowy z Piotrem Kozłowskim: