Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Bezpieczne zakupy w Internecie

środa, 25 listopada 2020 18:34 / Autor: Beata Okulińska
Beata Okulińska

Zakupy na odległość mogą być bezpieczne, jeśli tylko będziemy pamiętali o kilku zasadach. Warto przestrzegać tych reguł, bo w sieci funkcjonują także oszuści. 

- Sprawdźmy sprzedającego przed wysłaniem mu pieniędzy - radzi miejski rzecznik konsumentów Włodzimierz Zieleziński. - Na stronie sprzedawcy powinnien znajdować się adres i numer telefonu, pod który możemy zadzwonić. Możemy też poszukać na specjalnych forach opinii o sprzedającym. Najlepiej jednak kupować u sprawdzonych oferentów.

Pamiętajmy, że kupując przez Internet mamy tez określone prawa, z któych nie powinniśmy bać się korzystać. To m.in. prawo do odstąpienia od zakupu. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie każdy towar możemy zwrócić, dotyczy to np. biżuterii robionej na specjalne zamówienie czy żywności z krótkim terminem ważności. Zawsze możemy jednak reklamować towar, gdy okaże się, że jest on niezgodny z zamówieniem lub popsuje się.

Posłuchaj rozmowy z Włodzimierzem Zielezińskim - miejskim rzecznikiem konsumentów nt. bezpieczeństwa i naszych praw podczas zakupów w Internecie: